Firmy antywindykacyjne i pomoc profesjonalistów

Uwolnienie się z problemów finansowych to dla wielu osób bardzo stresująca sytuacja, w której poruszają się oni po omacku z powodu braku wiedzy. Bardzo przydatną pomocą, jaką możemy otrzymać, jest ta oferowana przez firmy antywindykacyjne. Są one w dalszym ciągu pewną zagadką dla dłużników, a wiele osób omija je, gdyż nie wie, na jakiej zasadzie działają i jaką pomoc mogą uzyskać. W dalszej części tekstu przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje o firmach antywindykacyjnych oraz o pomocy profesjonalistów, dzięki której możemy często szybko i skutecznie uporać się z naszymi problemami finansowymi.

Czym są firmy antywindykacyjne?

Firmy antywindykacyjne do firmy finansowe działające na rynku, które zajmują się pomocą osobom zadłużonym w wychodzeniu z długów. Firmy te świadczą różnego rodzaju formy pomocy, a także są analogicznie odwrotnością firm windykacyjnych. Zadaniem tego typu marek jest ochrona dłużnika przed nieuczciwymi sposobami windykacji, a także pomoc w wychodzeniu z zadłużenia. W firmach antywindykacyjnych pracują specjaliści z branży finansowej, którzy są np. byłymi windykatorami, osobami o wykształceniu finansowym czy prawnicy i osoby znające się na administracji.

Korzystanie z pomocy firmy antywindykacyjne w praktyce jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę oraz uzyskać wszystkie informacje na temat kosztów czy zakresu jej pomocy. Możemy znaleźć je w internecie na stronie internetowej danej firmy lub poprzez rozmowę telefoniczną. Często też pierwsze spotkanie informacyjne jest darmowe i niezobowiązujące, na które możemy wybrać się bezpośrednio do danej firmy antywindykacyjnej. Gdy będziemy już w kancelarii i przedstawimy naszą sytuację, pracownicy oceniają ją, a następnie zaproponują różne rozwiązania. Możemy zgodzić się na nie lub nie, a także współpracować jedynie w takim zakresie, który jest dla nas korzystny albo przerwać współpracę jeśli nie przynosi on naszym zdaniem oczekiwanych efektów. Z pracownikami danej kancelarii antywindykacyjnej lub naszym głównym opiekunem możemy kontaktować się zarówno osobiście jak i telefonicznie czy e-mailowo, a forma współpracy zależy od tego, jaką wybraliśmy i na jaki rodzaj kontaktu się umówiliśmy.

Firma antywindykacyjna może wykonywać za nas wszystkie czynności lub doradzać nam i podpowiadać jakie kolejne kroki w celu oddłużenia wykonywać. Możemy również współpracować z kilkoma firmami antywindykacyjnymi, a forma rozliczenia również jest różna w zależności od konkretnej marki. Może to być opłata ryczałtowa — miesięczna w zamian za regularne spotkania i pomoc, a także opłaty za poszczególne wykonane czynności takie jak korespondencja w naszym imieniu z dłużnikami czy nawet opłata uzależniona od tego czy dana firma antywindykacyjna umorzy dla nas część zadłużenia.

Jakie usługi oferują?

Firmy antywindykacyjne oferują usługi różnego typu. Z pewnością są to usługi doradcze, które polegają na ocenie naszej sytuacji finansowej przez firmę, doradzaniu konkretnych rozwiązań czy sugerowaniu tych, które są zdaniem pracowników najkorzystniejsze. Firmy antywindykacyjne mogą również zajmować się obsługą korespondencji z wierzycielami, czyli przyjmować wszystkie listy oraz odpowiadać na nie. Bardzo korzystną usługą jest również ta dotycząca reprezentowania nas przed bankami i wierzycielami, gdzie zamiast nas to pracownicy danej firmy antywindykacyjnej negocjują rozwiązanie problemu finansowego. Firma antywindykacyjna może również dla nas procesować i prowadzić wszystkie czynności administracyjne oraz sądowe związane z podpisywaniem ugody bankowej, procesu sądowego czy egzekucji komorniczej.

Jakie zalety posiadają?

Skorzystanie z oferty firmy antywindykacyjnej jest bardzo korzystne pod wieloma względami. Z pewnością otrzymując taką pomoc, będziemy mogli skorzystać ze wszystkich możliwych rozwiązań, których samodzielnie nie znamy, gdyż nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Pomoc profesjonalistów jest również bardzo ważna, gdyż cały czas jesteśmy w kontakcie z osobami kompetentnymi i możemy się ich radzić w dowolnej sytuacji niezależnie od tego czy są to jedynie nasze wątpliwości czy ważne wydarzenia związane np. z komornikiem sądowym. Uzyskiwanie pomocy od specjalistów jest znacznie lepsze niż wyszukiwanie informacji w internecie, które często są niepełne, nieprawdziwe i nie dotyczą konkretnie naszej sytuacji.

Skorzystanie z pomocy firm antywindykacyjnych jest również bardzo proste i niezobowiązujące, a niektóre firmy umożliwiają nawet rozłożenie płatności na raty czy pozwalają ustalić inny dogodny system regulowania należności. Pomoc firm antywindykacyjnych jest również bardzo skuteczna i w wielu przypadkach pomaga zakończyć daną sytuację finansową znacznie szybciej i efektywniej. Dzięki temu bardzo często zaoszczędzimy również duże sumy pieniędzy, unikniemy długotrwałych problemów finansowych i negatywnych skutków z tym związanych.